Як стати фронтенд-розробником?

Для початку зняти рожеві окуляри. Навчання – це праця та самодисципліна. Більшість айтішників-початківців відсіюються на етапі «хочу стати програмістом і отримувати зарплату в доларах, але не думав, що доведеться так багато вчитися».
Для початку зняти рожеві окуляри. Навчання – це праця та самодисципліна. Більшість айтішників-початківців відсіюються на етапі «хочу стати програмістом і отримувати зарплату в доларах, але не думав, що доведеться так багато вчитися».

Унікальність програмування та взагалі будь-якої айтішної спеціальності – у постійному самонавченні. У цьому і складність, і краса IT-сфери. Якщо вас це не лякає – круто! У вас є всі шанси стати чудовим фахівцем.
Хочеш стати Front-end розробником?
Головне правило майбутнього фахівця – ставити реальні цілі в процесі навчання. У цьому планування допоможе. Складіть список інструментів, які плануєте вивчити, та тримайте його перед очима.

Тим, хто стартує з нуля, треба починати з HTML та CSS та освоїти їх на рівні ідеальної верстки PSD-макетів. На цьому етапі також треба навчитися працювати з текстовими та графічними редакторами та знати основні принципи дизайну (як плюс).

Доречі почати навчання з HTML та CSS можна вже на нашому лайт курсі:
Потім взятися за JavaScript: синтаксис, архітектура та можливості мови. Освоїти популярні фреймворки та бібліотеки, паралельно полюбити системи контролю версій та якийсь із популярних таскраннерів. Додати препроцесори та кадри CSS, розібратися в серверних технологіях. А далі можна пити смузі на Балі та шліфувати отримані знання до нескінченності.
Пройти цей шлях можна як один, так і з наставниками (вузи, курси). Ось які найпопулярніші формати навчання розробників за версією StackOverflow:
На першому місці перебувають онлайн-курси, за них проголосували 64,7% опитаних розробників. Потім йдуть самонавчання за книгами, офлайн-курси, опенсорс-розробка та табори програмування. Цікаво, що вища освіта (Master's degree) стоїть практично на останньому місці.
Резюмуємо
Фронтенд-розробник це універсальний солдат. Він і макет заверстає, і веб-додаток збудує, і серверну частину, якщо треба, освоїть.

Знати треба чимало: HTML, CSS, JavaScript, бібліотеки та фреймворки JS, препроцесори та фреймворки CSS, системи контролю версій та таскраннери, технології бекенда, юніт-тестування та багато іншого.

Крім того, не зайвими будуть soft skills: взаємодія з людьми та робота в команді, вміння налагодити ефективний workflow та вирішувати поставлені завдання найбільш оптимальним способом. Не обійтися без певних знань англійської мови.

Детальніше про софтскіли Frontend розробника:
Оплата праці фронтенд-фахівця цілком гідна, і чим більше навичок — тим вищі шанси отримати «жирний» оклад.

Стати фронтенд-розробником може кожен, хто не пасує перед самонавчанням: як ми з'ясували, покладатися на вузівську освіту складно. Ідеальний варіант - різні онлайн-і офлайн-курси + література на тему, практика і великий Гугл.

Запрошуємо на комплексний курс Frontend Developer →

Вагаєшся? Тоді тобі на безкоштовні вступні курси основи Frontend розробки →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу