Як вивчити англійську на розмовному рівні

Frontend розробник – це не тільки верстальник макетів. Він чудово розбирається в JavaScript, фреймворках та бібліотеках, глибоко розуміє так би мовити зворотній бік програмування та всі нюанси DOM, API, SVG, AJAX й CORS, може скласти SQL-запит і розуміється на базах даних.
Frontend розробник – це не тільки верстальник макетів. Він чудово розбирається в JavaScript, фреймворках та бібліотеках, глибоко розуміє так би мовити зворотній бік програмування та всі нюанси DOM, API, SVG, AJAX й CORS, може скласти SQL-запит і розуміється на базах даних.

Звісно успішним Frontend розробник можуть бути доступні тільки в тому випадку, якщо він добре знає англійську мову. І це першопричина, з чого починається його становлення як програміста. Не знаючи професійної англійської, марно навіть дивитися в сторону ІТ.

Є ситуації, коли Frontend розробник може мати найвигідніший склад розуму для того, аби стати високоефективним програмістом, але зовсім не має здібностей до вивчення англійської мови.

На жаль, такі випадки трапляються досить часто. Тому ми підготували 7 порад, як Frontend розробнику швидко та ефективно вивчити англійську мову. Безсумнівно, вони стануть у нагоді і тобі.
Хочеш стати Front-end розробником?
Порада 1. Практикуй англійську мову без напруження
По-перше, зміни всі інтерфейси своїх девайсів на англійську мову.

По-друге, користуйся англійською розкладкою на клавіатурі.

По-третє, називай всі комп'ютерні функції теж англійською, дізнайся, вивчи та запам'ятай як вони називаються і послуговуйся англійською, спілкуючись про них.

Якщо не можеш швидко запам'ятати – розклей стікери на робочому столі і щоразу, дивлячись на них, промовляй вголос і проговорюй подумки декілька разів. Так ти швидко звикнеш, спершу говорити про них загалом, а потім говорити про них англійською.
Порада 2. Знаходь переклад слова та вписуй його до словника
Всі терміни з галузі ІТ, особливо Frontend, які трапляються тобі вперше, записуй до словника англійською мовою і пиши поряд переклад. Потім, як буде час, просто повторюй декілька разів, і так щодня.

Це можна зробити на обідній перерві, до зустрічі з друзями, стоячи на зупинці громадського транспорту чи світлофорі в автівці, а також перед сном та після пробудження. Хай блокнот зі вписаними Frontend термінами англійською мовою та їх переклад завжди будуть з тобою як янгол-охоронець.
Порада 3. Переглядай ІТ форуми онлайн англійською мовою
Зазвичай вони короткі і не нудні. В Ютубі можна знайти багато відкритих форумів та лекцій саме по Frontend, фреймворки, jasvascript переваги та перспективи, дискусії між різними розробниками та власниками ІТ компаній в Європі та США тощо.

Такі форуми, по-перше, озброять тебе додатковими знаннями з галузі, а, по-друге, суттєво підвищать рівень сприйняття англійської мови в ІТ та рівень швидкості розуміння англійської тексту у ІТ галузі.
Порада 4. Читай статті по JavaScript для «чайників» англійською
Навіть якщо ти дуже добре розбирається у програмуванні, читай саме статті для «чайників», оскільки вони написані вкрай легкою та доступною англійською мовою. Як-то кажуть, повторення – мати вивчення, тому не гребуй зайвим повторенням вже знайомої інформації, а зосередься саме на прочитанні англійського тексту та адекватному його перекладі. Всі незрозумілі слова перекладай окремо Гугл перекладачем і обов'язково прослуховуй повторення в аудіо форматі. А потім всі ці вже з'ясовані слова виписуй до словника для того, щоб завжди мати їх під рукою та повторювати в будь-який слушний момент.
Порада 5. Відвідуй іноземні ІТ табори
Як правило, від 3 до 15 днів проведених в англомовному середовищі з ІТ напрямку – найкращий спосіб зануритися в атмосферу, найбільш сприятливу і для живої комунікації англійською мовою, і для спілкування з колегами на тему ІТ, що сприяє відточенню твоїх навичок взаємодії з іноземними колегами-програмістами під час роботи за скрамом в ІТ компанії.

Намагайся потрапити в саме той табір, який зорієнтовано на аудиторію Frontend розробників. І, потрапивши туди, не цурайся спілкування з будь-ким, аби лише по суті твого напрямку діяльності. Пам'ятай, що задача відпочити в такому таборі – другорядна. А першою твоєю метою має бути саме вивчення розмовної ІТ англійської мови.
Порада 6. Знайди собі ментора
По собі знаємо, як важко інколи самостійно щось довести до кінця. А вивчити ІТ англійську, навіть якщо ти маєш дуже велике бажання стати Frontend програмістом – вдвічі важче. Тому тобі обов'язково потрібен чийсь «чарівний пендель», людина яка не жалітиме тебе, а постійно підганятиме, стимулюватиме та боронитиме тобі лінуватися.

Дай їй завдання щодня нагадувати тобі про заняття англійською, скинути посилання на цікаве англомовне відео про Frontend у вайбер чи написати в ФБ, прикріпити повідомлення з якимось прикольним коментарем в стрічку і тегнути тебе, або просто зателефонувати і запросити поїсти разом, а паралельно практикуватися в спілкуванні англійською мовою за філіжанкою кави.

Та ще є багато інших способів. Важливо знайти правильну людину-мотиватора, яка з відповідальністю і готовністю поставиться до своєї ролі суворого наглядача за твоєю лінню.
Порада 7. Не розпорошуйся на вивчення зайвого
Зосередься саме на вивченні англійської для розробника і ні на чому більше. Тобі не потрібно вчити назви побутових кухонних приладів чи деталей одягу. Звісно, для загального розвитку англомовного спілкування воно то й добре, але першочергове – професійне спілкування та розуміння термінології ІТ.

Тому відсунь все другорядне в англійській мові «на потім», і повністю поринь у англомовні Frontend тексти, відео, аудіо й середовище спілкування хоча б в тих же ІТ таборах.
Головне, пам'ятай, що тобі як початківцеві Frontend розробнику не просто важливо, а необхідно як повітря знати фахову ІТ англійську. Це не підвищення твого авторитету в ІТ, це банальна необхідність, без якої ти просто не зможеш стати розробником в принципі.

Звісно, вкрай важко перекладати в Гуглі ту ж сертифікацію, шукати баги в коді, розумітися на роботі тестувальників твого ПЗ без цих елементарних професійних знань. Через те сприймай вивчення ІТ англійської не як вивчення іноземної мови, а як першочерговий етап у вивченні саме у сфері веб розробки. І тобі все вдасться!

Резюмуємо:

Вивчити англійську швидко →
Вивчити Frontend швидко →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.

7 порад як швидко та ефективно вивчити англійську мову

Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу